טעמי המטבח הים תיכוני, הפכו בשנים האחרונות לטרנד אמיתי. חומרי הגלם האקזוטיים, מסע השורשים שלנו והגדרת הזהות שלנו דרך האוכל,הם חלק ממהפכה קולינרית שתופסת תאוצה מעבר לים…

ספרו החדש של אורי שפט "Breaking breads", הינו ספר אפייה ישראלי הראשון מסוגו שהופך את האוכל הישראלי למעניין כל כך, כאן אצלנו וכמובן מעבר לים. הגורם המרכזי המצליח להפוך את חומרי הגלם שלנו לאקזוטיים ומסקרנים, הוא שיקוף טעמים של תרבויות שונות שהפך להיות התרבות הישראלית של השנים האחרונות. מסורות תימן, מרוקו, גרוזיה, אירן וסקנדינביה הן חלק מההשפעות על המטבח הישראלי כיום.

אורי שפט, האופה ובעליה של "מאפיית לחמים" בתל אביב, ו-Breads Bakery בניו יורק,איגד בספרו החדש,את הלב הפועם של האוכל הישראלי והתרכז באקלקטיות של תרבות הלחם. זוהי הפעם הראשונה בה לאורך 300 עמודים וצילומים מרהיבים, נישאים 100 מתכונים של העולם המסורתי הנפגש עם העולם החדש.

שפט עושה שימוש בהשפעות המסורת היהודית-סקנדינבית וניסיונו העשיר באפייה אירופאית אל מול טעמי המזרח התיכון ונותן את פרשנותו על קלסיקות כמו ה-Babka  וה-Pan de me  לצד מתכונים ללחמים פחות מוכרים כמו הקובנה והג'חנון התימני, פוקצ'ה במילוי שקשוקה, חלה חגיגית קלועה,  אוזני המן עוטפים סלק ואגוזי לוז ועוגות בבקה סמלית שוקולד וחלבה.

חגיגה בו זמנית של מסורת האפייה הישראלית ומסע מהנה ומפתיע אל מוחו של אופה יצירתי.

הצצה לספר החדש 

לרכישת הספר לחץ כאן

סגירת תפריט

יש לבחור תחילה את יום האיסוף ואז תיפתח רשימת המוצרים הזמינה לאותו היום. שינוי יום האיסוף, במהלך בחירת המוצרים, יאפס את עגלת הקניות.

מינימום הזמנות לראש השנה הינו 150 ₪ . הזמנות האתר ומוקד ההזמנות יהיו פתוחים עד ליום חמישי ה- 26/9 בשעה 12.00

×

עגלת קניות