החומרים להכנת בצק מקדים – מכינים 12 שעות מראש
150 גרם קמח חיטה לבן מנופה (1 כוס)
150 גרם מי ברז קרים (2/3 כוס)
2 גרם שמרים טריים (קורט)

החומרים לבצק (שוקלים את כל החומרים מראש)
500 גרם קמח חיטה לבן, מנופה (3 ו-3/4 כוסות)
280 גרם מי ברז קרים (1 ורבע כוסות)
8 גרם שמרים טריים (1 כף)
300 גרם בצק מקדים (כל הבצק שהוכן מראש)
16 גרם מלח (1 כף)

כמות: 8 באגטים
הכנת הבצק: 20 דקות
התפחה: 95 דקות
אפייה: 25 דקות

אופן הכנת בצק מקדים:
יוצקים את המים לקערה, מוסיפים את השמרים והקמח ומערביים לתערובת חלקה. מכסים ומניחים בטמפרטורת החדר לשעתיים ומעבירים למקרר לעשר שעות.
אופן הכנת הבצק:
יוצקים את המים לקערת הלישה, מפוררים לתוכם את השמרים. מוסיפים לפי הסדר: קמח, בצק מקדים ומלח. בעזרת וו הלישה לשים במהירות נמוכה 3 דקות, לאיחוד החומרים. מגבירים למהירות בינונית ולשים עוד 8 דקות לקבלת בצק גמיש ורך. מניחים את הבצק על שולחן עבודה מקומח קלות, לשים ידנית כדקה ומגלגלים לכדור.
התפחה:
מניחים את כדור הבצק בתוך קערה מקומחת קלות, מכסים במגבת או בניילון ומתפיחים 25 דקות.מקפלים את ארבעת הצדדים של הבצק לאמצע- למעטפה, והופכים , כך שהתפר פונה כלפי מטה, מכסים ומניחים ל-25 דקות. מחלקים את הבצק בעזרת סכין ל-8 חלקים שווים, לאורך, ומגלגלים בעדינות לגלילים, ללא הוצאת האוויר. מניחים את גלילי הבצק על משטח מקומח קלות ומכסים ל-5 דקות. מועכים כל גליל לעובי אחיד של 2 ס"מ.
מקפלים את השליש העליון של הגליל למרכז, מהדקים עם שורש כף היד את הקצה, ממשיכים לקפל ולהדק עוד פעמיים-שלוש ליצירת גליל באורך 35 ס"מ על קוטר של 2 ס"מ. מגלגלים את הבצק תוך חידוד הצדיים לשפיצים, עד שהתפר סגור והבאגט ארוך ומהודק. מניחים כל שני באגטים על תבנית מרופדת בנייר אפייה. מתפיחים עוד 40 דקות. כ-15 דקות לפני תום ההתפחה מחממים את התנור ל-240 מעלות. הבאגטים מוכנים לאפייה כשכמעט הכפילו את נפחם ועומדים במבחן האצבע.
אפייה:
אופים 10 דקות. מנמיכים את הטמפרטורה ל-190 מעלות ואופים עוד 15 דקות. בשתי הדקות האחרונות לאפייה, פותחים חריף קטן בדלת התנור לייבוש ויצירת קרום פריך. מוציאים ומצננים על רשת.

סגירת תפריט
×

עגלת קניות