החומרים להכנת בצק מקדים – מכינים 12 שעות מראש
150 גרם קמח חיטה לבן מנופה (1 כוס)
150 גרם מי ברז קרים (2/3 כוס)
2 גרם שמרים טריים (קורט)

החומרים לבצק (שוקלים את כל החומרים מראש)
500 גרם קמח חיטה לבן, מנופה (3 ו-3/4 כוסות)
280 גרם מי ברז קרים (1 ורבע כוסות)
8 גרם שמרים טריים (1 כף)
300 גרם בצק מקדים (כל הבצק שהוכן מראש)
16 גרם מלח (1 כף)

כמות: 8 באגטים
הכנת הבצק: 20 דקות
התפחה: 95 דקות
אפייה: 25 דקות

אופן הכנת בצק מקדים:
יוצקים את המים לקערה, מוסיפים את השמרים והקמח ומערביים לתערובת חלקה. מכסים ומניחים בטמפרטורת החדר לשעתיים ומעבירים למקרר לעשר שעות.
אופן הכנת הבצק:
יוצקים את המים לקערת הלישה, מפוררים לתוכם את השמרים. מוסיפים לפי הסדר: קמח, בצק מקדים ומלח. בעזרת וו הלישה לשים במהירות נמוכה 3 דקות, לאיחוד החומרים. מגבירים למהירות בינונית ולשים עוד 8 דקות לקבלת בצק גמיש ורך. מניחים את הבצק על שולחן עבודה מקומח קלות, לשים ידנית כדקה ומגלגלים לכדור.
התפחה:
מניחים את כדור הבצק בתוך קערה מקומחת קלות, מכסים במגבת או בניילון ומתפיחים 25 דקות.מקפלים את ארבעת הצדדים של הבצק לאמצע- למעטפה, והופכים , כך שהתפר פונה כלפי מטה, מכסים ומניחים ל-25 דקות. מחלקים את הבצק בעזרת סכין ל-8 חלקים שווים, לאורך, ומגלגלים בעדינות לגלילים, ללא הוצאת האוויר. מניחים את גלילי הבצק על משטח מקומח קלות ומכסים ל-5 דקות. מועכים כל גליל לעובי אחיד של 2 ס"מ.
מקפלים את השליש העליון של הגליל למרכז, מהדקים עם שורש כף היד את הקצה, ממשיכים לקפל ולהדק עוד פעמיים-שלוש ליצירת גליל באורך 35 ס"מ על קוטר של 2 ס"מ. מגלגלים את הבצק תוך חידוד הצדיים לשפיצים, עד שהתפר סגור והבאגט ארוך ומהודק. מניחים כל שני באגטים על תבנית מרופדת בנייר אפייה. מתפיחים עוד 40 דקות. כ-15 דקות לפני תום ההתפחה מחממים את התנור ל-240 מעלות. הבאגטים מוכנים לאפייה כשכמעט הכפילו את נפחם ועומדים במבחן האצבע.
אפייה:
אופים 10 דקות. מנמיכים את הטמפרטורה ל-190 מעלות ואופים עוד 15 דקות. בשתי הדקות האחרונות לאפייה, פותחים חריף קטן בדלת התנור לייבוש ויצירת קרום פריך. מוציאים ומצננים על רשת.

סגירת תפריט

יש לבחור תחילה את יום האיסוף ואז תיפתח רשימת המוצרים הזמינה לאותו היום. שינוי יום האיסוף, במהלך בחירת המוצרים, יאפס את עגלת הקניות.

מינימום הזמנות לראש השנה הינו 150 ₪ . הזמנות האתר ומוקד ההזמנות יהיו פתוחים עד ליום חמישי ה- 26/9 בשעה 12.00

×

עגלת קניות